Stovyklos

Kviečiame į vasaros poilsio turistinę – pažintinę stovyklą

„JAUNASIS TURISTAS 2024“

2024 m. birželio 22-28 dienomis,
Druskininkų raj. Leipalingio sen. Vilkanastrų km.
prie Baltojo Bilso ežero.
Vasaros stovykla dalinai finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės, kitos lėšos: tėvų parama ir mokestis už ugdymą.
Nuostabioje gamtos apsuptyje stovyklautojai gyvens palapinėse, keliaus į pažintinius žygius, mokysis orientavimosi sporto ir turizmo technikos elementų, gaminti maistą ant laužo, žais komandinius žaidimus, bei mėgausis poilsiu gamtos prieglobstyje!

Stovyklos kainos:

Būrelius lankantiems vaikams

200 Eur

Socialiai remtiniems būrelius lankantiems vaikams

70 Eur

Būrelius lankantiems vaikams,
kai iš vienos šeimos stovykloje dalyvauja du ir daugiau vaikų

180 Eur

Būrelių nelankantiems
Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklose besimokantiems vaikams

250 Eur

Papildoma informacija: stovyklos vadovė Aušra Dirsė tel. 85 2627772 arba el.p. ausra.dirse@vjtc.lt Registruokis! Prisijunk! Dalyvauk!
Stovyklos

Vasaros pažintinė turistinė stovykla "JAUNASIS TURISTAS - 2023"

Aktyvios veiklos, nuostabūs stovyklautojai ir vadovai kūrė nepamirštamas akimirkas ir neišdildomus įspūdžius!

Vasaros pažintinė turistinė stovykla "JAUNASIS TURISTAS - 2022"

2022 m. birželio 23-29 dienomis Žemaitijoje, Plungės rajone, Laumalenkų kaime vyko vasaros turistinė stovykla moksleiviams. Stovyklautojai įsikūrė prie gražių Ilgio ir Žiedelio ežerų. Kiekvieną dieną moksleiviams buvo organizuojami įdomūs, prasmingi ir aktyvūs renginiai. Turistinių žygių metu stovyklautojai susipažino su Platelių miestelio apylinkėmis, lankytinais objektais, gamtos įdomybėmis. Treniruočių, mokymų ir kitų aktyvių žaidimų metu siekėme gilintini turizmo technikos, orientavimosi sporto žinias ir praktinius įgūdžius, stiprinti vaikų sveikatą, formuoti sveiko gyvenimo principus, bendrauti ir bendradarbiauti.
Septynios dienos gamtoje buvo šiltos ir aktyvios, kurios pralėkė akimirksniu.

Vasaros pažintinė turistinė stovykla prie Metelio ežero
„JAUNASIS TURISTAS- 2021“

Kiekvienais metais artėjant moksleivių vasaros atostogoms planuojame ir laukiame vasaros stovyklos. 2021 metais stovykla buvo skirta pažinti etnografinius Lietuvos regionus, todėl pasirinkome Dzūkiją. Birželio 21-27 dienomis išriedėjo du autobusai su stovyklautojais. Stovyklos vietą pasirinkome Lazdijų rajone, Seirijų seniūnijoje, Vaickūniškių kaime prie gražaus Metelio ežero. Prieš atvykdami į stovyklavietę, buvo numatyta pažintinė programa. Besikeičiant vaizdais pro autobuso langą ir stebint kraštovaizdį, artėjome prie pirmo mūsų taško. Užsukome į Alytų, kur aplankėme aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, šalia esantį Alytaus piliakalnį. Pasidairę nuo piliakalnio, keliavome į Seiliūnus, kur stovyklautojų laukė sūrių edukacinė programa. Šeimininkė pasakojo ir rodė iš ko ir kaip gaminamas sūris, vėliau vyko degustacija. Pasistiprinę jau važiavome į stovyklavietę.

Atvykę ir įsikūrę gražioje vietoje šalia Metelio ežero, laukėme stovyklos atidarymo vakaro. Būrys naujų draugų, turininga ir įdomi programa, vaizdinga aplinka, nuteikė smagiai praleisti septynias stovyklos dienas.

Stovyklos metu džiuginęs geras oras leido vykdyti įdomią ir įvairią programą. Kiekvieną dieną stovyklautojai galėjo dalyvauti komandinėse, asmeninėse ar kitokio pobūdžio renginiuose. Buvo vykdomos orientavimosi, turistinio ralio varžybos. Į kurias noriai registravosi moksleiviai, norėdami save išbandyti. Kliūtys nebuvo sunkios, bet pareikalavo tikslumo, ištvermės ir komandinio darbo.

Kokia stovykla be krikštynų? Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, krikštynos buvo puikios, moksleiviams patiko ne tik įsikrikštinti į turistų gretas, tačiau ir gauti adrenalino doze įveikiant krikštynoms parengtą trasą. Po visko, aišku, įspūdžių bus turbūt visiems metams.

Burtais ir tradicijomis apipinta Joninių (Rasų) šventė buvo viena iš labiausiai laukiamų renginių. Prieš trumpiausią naktį vyko pasiruošimo darbai: buvo pynimi vainikėliai, ruošiamas laužas, puošiami vartai. Šventė vyko pačioje stovyklavietėje. Iškilminga eisena pro laukų gėlėmis ir žolynais apipintus vartus, pasakojimai apie šventės tradicijas sukūrė išties paslaptingą vakarą. Vėliau buvo kūrenamas laužas, šokama, dainuojama, buriama ir ieškoma paparčio žiedo.

Norint pažinti Metelių kraštą buvo organizuojami žygiai, buvo aplankytas Metelių regioninio parko lankytojų centras, kur buvo suorganizuota edukacinė programa “Artima pažintis su gamta”. Ir dienos žygis po vietos apylinkes. Nemažai kilometrų nukeliavę moksleiviai grožėjosi dzūkišku kraštovaizdžiu, sutvarkytomis ir apsodintomis pievomis. Tai puiki galimybė ne tik pasidairyti po apylinkes, bet ir kartu fiksuoti, stebėti, apibendrinti.

Kaip ir po kiekvienų varžybų pirmiausia buvo išaiškinamos stipriausios komandos. Prizinės vietos buvo apdovanojamos diplomais, taurėmis, medaliais. Šiomis gražiomis akimirkomis džiaugėmės paskutinę stovyklos dieną.

Apibendrinus galime teigti, kad įvykdėme visus užsibrėžtus tikslus. Patirti įspūdžiai liks ilgam. Turistinės stovyklos metu moksleiviai patyrė atradimo džiaugsmą, bendraudami tarpusavyje geriau pažino savo draugus, žygių metu geriau pažino savo kraštą, galėjo save išreikšti sportinėje, kultūrinėje, tiriamojoje veikloje. Dėkojame stovyklautojams ir mokytojams už turiningai kartu praleistą laiką ir linkime gražios likusios vasaros.

Stovyklos vadovė
Aušra Dirsė

Vasaros stovykla “Jaunasis turistas 2020”

Vaikų stovykla 2020

2020 m. birželio 22-28 dienomis vyko vasaros poilsio stovykla „Jaunasis turistas 2020“. 
Dalyviai buvo įsikūrę Zarasų raj. Bieliūnų km. Duburio ežero saloje.
Kiekvienais metais stovyklas organizuojame vis skirtingose Lietuvos vietose. Ši stovykla buvo skirta pažinti Lietuvos regionus.
Šiais metais pažinome Zarasų kraštą, Sartų regioninio parko lankytinas vietas. Kiekvieną dieną moksleiviams buvo organizuojami įdomūs, prasmingi ir aktyvūs renginiai. Stovyklautojai dalyvaudami orientavimosi ir turistinio ralio varžybose susipažino su Duburio ežeros sala. Žygiuodami pamatė nuostabias vietos apylinkes, susipažino su lankytinais objektais, gamtos įdomybėmis. Mokymų, estafečių ir kitų aktyvių žaidimų metu siekėme stiprinti vaikų sveikatą, formuoti sveiko gyvenimo įgūdžius (mankštos, varžybos, treniruotės, žygiai), savarankiškumą, mokėjimą bendrauti ir bendradarbiauti bei dirbti komandoje.

 

Akimirkos iš vasaros stovyklų

Vasaros stovykla JAAUNASIS TURISTAS 2023
JAUNASIS TURISTAS 2023
Vasaros stovykla JAUNASIS TURISTAS 2023
Vasaros stovykla JAUNASIS TURISTAS 2023
Stovyklos
Vasaros stovykla “Jaunasis turistas 2020”
Stovyklos
Jaunųjų turistų stovykla
Stovyklos
Stovyklos
Vasaros stovykla “Jaunasis turistas 2020”