Būreliai

Turistų centre veikia neformalaus ugdymo būreliai moksleiviams:

Turizmo ir žygeivystės

Turizmas ir žygeivystė – tai neatsiejama veikla moksleivių neformaliajame  švietime, jaunimo tarpe.  Pažintiniai žygiai, kelionės, ekskursijos po Lietuvą – tai ne tik poilsis gamtoje ar fiziškai aktyvus kilometrų įveikimas, bet ir nuolatinė pažintis su mūsų kraštu: istoriniais – kultūriniais objektais, gamta, etnokultūriniu tautos paveldu ir kt.

Kraštotyros – etnokultūros

Kraštotyros –etnokultūros būreliuose vaikai turės galimybę susipažinti su Lietuvos istorija, tautos kultūros paveldu , krašto materialine ir dvasine kultūra, liaudies tradicija bei papročiais.  Fiksuos dabarties ir praeities įvykius; domėsis tautinių bendrijų buitimi ir papročiaisbei  jų ryšiais su tradicine lietuvių tautos kultūra; rinkdami ir tyrinėdami eksponatus mokyklų muziejams, įgis tyrinėjimo įgūdžių, patirs aktyvaus keliavimo ir pažinimo džiaugsmą, puoselės sveiką gyvenseną.

Laipiojimo – alpinizmo

Turistų centre supažindiname ir populiariname aktyvaus laisvalaikio praleidimo formą, laipiojimo sportą – boulderingą. Moksleiviai įgis laipiojimo sporto, pažintinio – sportinio turizmo, saugaus elgesio, sveikos gyvensenos, žmogaus anatomijos, psichologinių žinių, įsisavins ir lavins naujus judėjimo įgūdžius. Siekiame gerinti laipiojimo įgūdžius, vaikų fizinę sveikatą, formuoti sveiko gyvenimo būdo nuostatas. Vaikai stiprės kaip asmenybės, įgis komandinio darbo, renginių ir varžybų organizavimo patirties. Šis sportas tinkamas bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo vaikams ir jaunimui. Su šia sportine veikla moksleiviai susipažins Vilniaus jaunųjų turistų laipiojimo salėje.