VJTC būreliečių pažintinis turistinis sąskrydis Žaslių apylinkėse

VJTC būreliečių pažintinis turistinis sąskrydis Žaslių apylinkėse

Š.m. gegužės 27-28 dienomis Žaslių apylinkėse, Guronyse, šalia kardinolo V.Sladkevičiaus gimtinėje vyko VJTC būreliečių mokslų metų pabaigos pažintinis turistinis sąskrydis. Guronys pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1744 metais. Maždaug nuo to laiko Guronyse pradedama minėti ir Sladkevičių pavardė. Šiame kaime gimė ir užaugo būsimasis kardinolas Vincentas Sladkevičius. Šalia įkurtas Rožinio slėpinių parkas, parapijos namai, muziejus. Moksleiviai atvykę ir netoliese įsikūrę ne tik leido laiką gamtoje, bet ir dalyvavo komandinių žaidimų užsiėmimuose, atliko kūrybines užduotis, mokėsi kaip reikia užkurti laužą, gaminti maistą.
Antrą dieną moksleiviai žygiavo į Žaslių miestelį, kuris apsuptas nuostabių ežerų. Gidas supažindino su miestelio istorija, lankytinus objektus. Būreliečiams buvo staigmena sužinojus, kodėl miestelio centre esanti aikštė vadinama Tado Blindos aikšte, o dėl miestelį supančių trijų ežerų – Žąsliai dar vadinami mažaisiais Trakais.
Po ekskursijos po miestelį, keliavome į Žąslių Tradicinių amatų centrą, kur edukacijos metu būreliečiai susipažino su kulinarinio paveldo gaminimo – bulvių valgių – kokorų ruošimo, valgymo ištakomis ir tradicijomis.
Pasistiprinę ir atsisveikinę žygeiviai keliavo link traukinio. Grįždami namo būreliečiai džiaugėsi aktyviai praleistu savaitgaliu gamtoje.

Search
Joninių laužas
Naujienų archyvas