Kraštotyrinė – edukacinė išvyka “Pažinkime Mažosios Lietuvos istoriją ir etnokultūrinį paveldą”

Kraštotyrinė – edukacinė išvyka “Pažinkime Mažosios Lietuvos istoriją ir etnokultūrinį paveldą”

Centro kraštotyros – etnokultūros ir turizmo būrelių nariai birželio 18-20 d. lankėsi Mažojoje Lietuvoje. Išvykos tikslas – susipažinti su Mažosios Lietuvos istorija, gamta ir etnokultūriniu paveldu.

   Mažoji Lietuva – mūsų dar nepažintas, savitą istoriją turintis, unikalus  kraštas. Išvykos metu aplankėme įvairius šio krašto objektus, grožėjomės gamta, žavėjomės sutiktais, savo kraštą mylinčiais ir jo tradicijas puoselėjančiais žmonėmis. Lankėmės Agluonėnų etnografinėje sodyboje, čia susipažinome su tipiška lietuvininko nedidelio ūkio sodyba, gyvenimo būdu bei tradicijomis, žaidėme senovinius žaidimus; aplankėme garsiąją Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčią.

   Pravažiavus įspūdingu Karaliaus Vilhelmo kanalu, vykome į Dreverną – naujam gyvenimui prisikėlusią senąją žvejų gyvenvietę. Čia matėme Mažųjų laivų uostą, iš apžvalgos bokšto grožėjomės nepakartojamais Kuršių marių vaizdais, Kuršių nerijos Pilkosiomis kopomis. Jono Gižo, garsaus laivadirbio ir žvejo etnografinėje sodyboje gaminome „Vėtrungės“ maišelius. Apžiūrėjome ir Svencelės gyvenvietę.
  Susipažinome ir su unikaliu Veiviržėnų miesteliu, istoriniuose šaltiniuose minimu nuo XIII a.
  Palangoje pasigrožėjome saulėlydžiu prie jūros; Klaipėdoje susipažinome su miesto istorija, aplankėme piliavietę ir spalvingą, išskirtinį senamiestį.

   Kupini geriausių įspūdžių, daug pamatę ir išmokę, su puikia nuotaika ir dainomis grįžome namo.

 

Search
Joninių laužas
Naujienų archyvas