Išvyka į Alytų

Išvyka į Alytų

Birželio 10 d. mūsų būreliečiai lankėsi Alytaus krašte. Eksursijos metu po Alytaus miestą susipažinome su miesto istorija, čia gyvenusių įžymių žmonių veikla bei kūryba, išgirdome legendas apie piliakalnius, grožėjomės nepakartojamu Nemuno ir Alytaus piliakalnio vaizdu nuo Baltosios rožės tilto. Aplankėme ir garsųjį Alytaus krašto muziejų, šiemet švenčiantį savo gyvavimo 95 – metų sukaktį. Muziejuje apžiūrėjome XX a. pr. dzūkų kiemą – pirkią, tvartą, klėtį, klausėmės dzūkiškos šnektos. Būreliečiai gyvai praturtino istorines žinias apie Dzūkijos kraštą.
Puikus žalias miestas visus sužavėjo gražiais parkais, su juose šėliojančiomis voveraitėmis, Miesto sodu, garsėjančiu rozariumais ir senuoju fontanu, kuris savo forma primena saulutę, o visi takeliai – saulės spindulėlius; unikaliais “Laisvės angelo” ir “Nurimęs varpas” paminklais.
Šios išvykos metu lankėmės Kurnėnų Lauryno Radžiukyno mokykloje, vienintėlėje Lietuvoje iš Amerikos atplukdytoje mokykloje. Čia sužinojome kaip kraštietis Amerikos lietuvis ją įkūrė ir pastatė, žavėjomės šia įspūdinga, unikalia mokykla. Šioje mokykloje dalyvavome edukacijoje. Visi su malonumu mokėmės rašyti su žąsies plunksna.
Toliau vykome į Radžiūnų kaimą, įsikūrusį vaizdingoje Nemuno pakrantėje. Radžiūnuose susipažinome su Alytaus krašto medžio drožėjo Artūro Zienkos kūriniais, grožėjomės puikia Dzūkijos gamta.
Džiaugėmės išvykos metu sutiktais draugiškais dzūkais, kurie nuoširdžiai su mumis bendravo ir dalinosi savo žiniomis apie mylimą kraštą.
Su nepakartojamais įspūdžiais grįžome namo.

Search
Joninių laužas
Naujienų archyvas