EKSKURSIJA „VILNIAUS SENAMIESČIO LABIRINTAI“

EKSKURSIJA „VILNIAUS SENAMIESČIO LABIRINTAI“

Rugsėjo 14 d. Centro būreliečiai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po unikalų Vilniaus senamiestį. Ekskursiją pradėjome nuo Katedros aikštės – Vilniaus ir Lietuvos širdies. Sužinoję Šventaragio slėnio, Katedros bei jos prieigų istoriją, išgirdę Gedimino sapną, toliau keliavome siauromis ir kreivomis senamiesčio gatvelėmis, pamatėme ir pačią siauriausią Vilniaus gatvę. Sužinojome kur gyveno Vilniaus didikai, kur kūrėsi pirmieji amatininkai, kaip gyveno miestelėnai. Visus sužavėjo romantiški senamiesčio kiemeliai, kupini istorijų ir įdomybių. Alumnato kiemelis – tai vienas gražiausių renesanso architektūros paminklų Vilniuje; „Metraštininko“ kiemelis, manoma, kad čia buvo atspausdinta pirmoji knyga Lietuvoje; kiemelis Pilies gatvėje, kuriame buvo įkurtas pirmasis Vilniaus Universiteto Botanikos sodas, kurį 1781 m. įkūrė prancūzas gamtininkas Žanas Emanuelis Žiliberas.
Vilniaus Rotušės aikštėje apžiūrėjome paminklą „Vilniaus Kompasas – Vėjų Rožė“. Tai istorinis ženklas, kuris įamžina vieno iš žymiausių Lietuvos keliautojų, mecenatų ir valdovų Mikalojaus Kristupo Radvilos – Našlaitėlio atminimą.
Ekskursiją baigėme Vytauto Didžiojo gimnazijos kiemelyje. Čia sužinojjome, kad gimnazijoje dirbo tokie žymūs ir garbūs žmones kaip Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis, Jonas Vileišis, Kazys Bizauskas, Jurgis Krikščiūnas, Jokūbas Šernas, Mečislovas Bizauskas ir kitos nepriklausomos Lietuvos iškilios asmenybės.
Visiems patiko ekskursija, daug naujo ir įdomaus sužinojome apie Vilniaus miestą, šiemet švenčiantį savo 700-ąjį gimtadienį. 

Search
Joninių laužas
Naujienų archyvas