Edukacinė pažintinė išvyka „Laikinosios sostinės perliukai“

Edukacinė pažintinė išvyka „Laikinosios sostinės perliukai“

Atostogos – tai kelionių, įdomių susitikimų, naujų atradimų ir linksmų potyrių laikas. Pavasario atostogų metu, balandžio19-20 dienomis jaunieji kraštotyrininkai ir turistai lankėsi Laikinojoje sostinėje. Čia aplankė Kauno Vytauto Didžiojo universitetą, šiemet švenčiantį 100 – to metų sukaktį. Universitete susipažino su jo istorija, universitete veikiančiais fakultetais bei studentų veikla. Būreliečiai lankėsi VDU Botanikos sode, kuris įsikūręs Aukštosios Fredos dvaro teritorijoje; žavėjosi ir grožėjosi unikaliais augalais ir augmenija. Buvo įdomi ekskursija Kulautuvoje – kurorte, kuris ir šiandien vilioja savo nuostabiu pušynu ir gydomosiomis savybėmis.
Sekančią dieną būreliečiai aplankė Kaišiadorių rajono mažus unikalius, garsią istoriją turinčius miestelius – Žiežmarius, Žaslius. Sužinojo apie 1348 m. ties Žiežmariais prie Strėvos įvykusį LDK kariuomenės mūšį su kryžiuočiais – Strėvos mūšį ir apie tai, kad Žaslių miestelis susijęs su Lietuvos metraštyje užrašyta legenda apie lietuvių kilmę iš romėnų. Žąslių Tradicinių amatų centre edukacijos metu būreliečiai susipažino su tautinio paveldo karamelinių saldainių gaminimo amato ištakomis ir tradicijomis. Būreliečiams buvo staigmena sužinojus, kodėl miestelio centre esanti aikštė vadinama Tado Blindos aikšte, o dėl miestelį supančių trijų ežerų – Žąsliai dar vadinami mažaisiais Trakais.
Kaišiadoryse moksleiviai lankėsi Kristaus Atsimainymo katedroje, kurioje yra Palaimintojo Teofiliaus Matulionio koplyčia; Kaišiadorių geležinkelio stotyje, iš kurios 1919 m.liepos 6 d. išvyko pirmasis Nepriklausomybės traukinys iš Kaišiadorių į Radviliškį.
Viešnagės metu šeimos ūkio sodyboje „Gyvas kalnas“ vaikai susipažino su šio ūkio augintiniais, gyvai patyrė tikro kaimo gyvenimą…
Puikių įspūdžių išvykos metu patyrę, dalinamės edukacinės pažintinės išvykos akimirkomis.

Search
Joninių laužas
Naujienų archyvas